Podnikatel roku 2018

Společnost Ferrit v čele s jednatelem společnosti Pavlem Mohelníkem získala prestižní oceněni v krajském kole soutěže Podnikatel roku pořádané společností EY. 

„V těsném hlasování nakonec zvítězil Pavel Mohelník ze společnosti Ferrit. Svým přístupem k zaměstnancům, rodině, kolegům ve vedení firmy a k podnikání jako takovému, je přesně tím podnikatelským vzorem, z kterého si začínající podnikatelé mohou vzít příklad,“ řekla vedoucí partnerka EY v České republice Magdalena Souček.

„Vůbec jsem to nečekal, je to příjemné překvapení. Není to mé osobní ocenění, ale ocenění pro celou firmu,“ řekl po vyhlášení Pavel Mohelník.  Celkově se Moravskoslezský kraj řadí k nejúspěšnějším regionům, v celorepublikovém finále uspěli jeho zástupci celkem třikrát.

Vítěz krajského kola automaticky postupuje do celorepublikového finále, které se uskuteční 5. března v Praze. Jeho vítěz pak bude reprezentovat Českou republiku v celosvětovém finále soutěže v Monte Carlu.

Firma se nesoustředí jen na stroje pro těžbu uhlí, nedávno například představila kolový nakladač pro těžbu rud. „Ten jsme vyvinuli pro našeho ruského zákazníka,“ řekl letošní vítěz.  

„Chceme, abychom nebyli závislí jen na uhlí, proto naše stroje pracují například v diamantových nebo rudných dolech. Těží měď, cín a podobně,“ dodal Mohelník.